Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiąz drobnolistny- dylemat
Autor Wiadomość
MaciekMM 
Administrator

Wysłany: 2013-03-04, 16:40   

Poczekaj aż na strychu zrobi się odrobinę cieplej. Nie nawozi się raczej drzewek bez liści. Co do donicy to chwilowo nawet do głębszej - roboczej.

Barni 

Wysłany: 2017-11-01, 12:43   

Koleżanki i Koledzy mam pytanie. Czy temperatury jakie teraz są na dworze wskazują na to aby wiąza przenieść do cieplejszego pomieszczenia na czas zimowania (temp. w nocy ok 2 stopni a w dzień sami wiecie do około 10 stopni). Mieszkam w bloku. W maju kupiłem drzewko od hodowcy. Na początku trzymałem je w mieszkaniu ale gubiło liście zapewne z powodu małej ilości światła. Na balkonie odżyło i stoi tam od czerwca do teraz. Wiem że czas je przezimować ale na balkonie boje się, że ewentualnych mrozów nie wytrzyma. Mieszkam w bloku jak już pisałem ale na klatce schodowej mamy na piętrze takie pomieszczenie gospodarcze gdzie na pewno jest chłodniej niż w mieszkaniu. Nie wiem tylko kiedy to drzewko przenieść do tego pomieszczenia na czas zimowania, dlatego proszę o poradę :-)

Dodaje zdjęcia stanu drzewka jak wygląda teraz stojąc na balkonie w aktualnej temp. na zewnątrz.
Ostatnio zmieniony przez Barni 2017-11-01, 12:51, w całości zmieniany 1 raz  

jareckiM66 

Wysłany: 2017-11-01, 18:39   

Witaj!
Twoje drzewko powinno zostać przezimowane w jasnym, chłodnym (+5-10 stopni) pomieszczeniu np. w nieogrzewanym garażu, szklarni, chłodnej werandzie. U mnie jedyny wiąz zimuje w nieogrzewanej piwnicy tuż przy oknie, i jak do tej pory sobie radzi. Musisz pamiętać o utrzymywaniu wilgoci w podłożu (tak na marginesie - podłożu nadającym się do wymiany na wiosnę). Na pewno roślina przez zimę trochę zbiednieje tj. straci nieco liści, ale na wiosnę, po przesadzeniu i wystawieniu na "świeże powietrze", wróci do swojej formy. Pozdr. Jarek Ż.

Barni 

Wysłany: 2017-11-01, 21:46   

Dzieki Kolego za odpowiedź. W takim razie jeszcze drzewko moge potrzymac na balkonie bo mieszcze se w granicach temperatur ktore mamy obecnie na zewnatrz.

Odpowiedz do tematu